Czym różni się olej rafinowany od nierafinowanego?


Oleje cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, bardzo chętnie stosowane są jako produkty kosmetyczne i nie można się temu dziwić, ponieważ są bogate w witaminy, związki, które pozytywnie wpływają na wygląd oraz kondycję skóry. Jaki olej będzie lepszym rozwiązaniem? Czym różni się rafinowany od nierafinowanego?

Oleje nierafinowane

Oleje nierafinowane nie zostają poddawane obróbce cieplnej, dzięki temu nie traci witamin, kwasów tłuszczowych, jest po prostu bardziej odżywczy. Zazwyczaj ma mętną konsystencję, posiada też naturalny smak oraz zapach. Taki olej jest polecany jako produkt kosmetyczny, to produkt bogatszy, bardziej wartościowy, jednak w niektórych przypadkach może uczulać, co warto wziąć pod uwagę.

Oleje rafinowane

Chociaż oleje rafinowane Mydlasie.pl zostały bardzo zdemonizowane, to tak naprawdę wcale nie są takie złe, jak można się tego spodziewać. Wprawdzie mają nieco mniej wartości odżywczych, ponieważ są poddawane procesowi ekstrakcji, jednak dzięki temu można je dłużej przechowywać. Co więcej, olej rafinowany nie ma prawa uczulić, także doskonale sprawdzi się w przypadku osób posiadających skórę wrażliwą, atopową, mogą go stosować osoby cierpiące na alergie.

 

Jaki olej kupić?

Osoby, które nie mają problemów z zapaleniem skóry, alergią mogą stosować olej nierafinowany, który jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ ma bogatszy skład. Oczywiście oleje rafinowane również mają wiele dobrych właściwości, do tego nie uczulają, dlatego także warto je stosować. Oleje to bardzo dobre i wartościowe produkty kosmetyczne, które mogą znacząco poprawić jakość skóry zarówno na twarzy, jak i na ciele.